HISTORIE ZNAČKY LOCTITE
Něco z historie

Loctite je jedna z předních světových značek lepidel, tmelů a produktů na povrchové úpravy. Používají se jak v průmyslu tak i v domácnostech. Produkty vysoké kvality značky Loctite jsou k dispozici ve více než 80 zemích po celém světě.
Jako celosvětový lídr v oblasti lepidel a těsnicích produktů Loctite překračuje nové hranice, zlepšuje kvalitu a spolehlivost v rámci automobilového průmyslu, elektroniky, leteckého průmyslu, biomedicíny a ve výrobních odvětvích.
Loctite neustále investuje do výzkumu a vývoje. Je to velký závazek vůči zákazníkům a spotřebitelům v oblasti kvality našich výrobků.

2018

Uvedení na trh inovativního produktu Loctite Perfect Pen: vteřinové lepidlo ve tvaru pera, ideální pro čisté a precizní lepení v dokonalém balení pro snadné použití.

2016

Kompletní relaunch celé řady sekundových lepidel: nový design a receptura - nyní odolné proti vodě, otřesům a extrémním teplotám (od -50 °C do +120 °C)

2014

Super Glue Power Flex re-launch. The strong and flexible Super Glue comes back on the scene with an even stronger key visual: the Hanging Man now hanged upside down from a flexible trampoline!

2012

New design and brand re-launch: Loctite Super Glue Liquid range upgrades to a water and dishwasher resistant formula achieving D3 technical standard according to DIN EN 204

2010

Uvedení další inovace v řadě gelových sekundových lepidel: Power Easy Gel, který poskytuje více času na lepení, bez rizika okamžitého slepení prstů.

2008

Představení prvního flexibilního sekundového lepidla: Power Flex Gel.

2006

Inovace receptury sekundových lepidel s vyšší odolností proti otřesům a vibracím.

1997

Akvizice společnosti Loctite společností Henkel.

 

 

1975

Loctite přináší na trh vteřinová lepidla, která nachází svoje uplatnění nejen v průmyslu, ale také při běžných opravách v domácnosti.

 

1968

Společnost Loctite vstoupila na automobilový trh. Zabraňuje uvolnění spojovacích prvků způsobených vibracemi motoru.

1960

V roce 1960 prodej dosáhl výše 1 milionu dolarů. Společnost Loctite přišla se svojí první marketingovou strategií: "Neprodáváme pouze lepidla, prodáváme systém", zdůrazňující zásadní vliv produktů Loctite na údržbu a dlouhou životnost strojů v průmyslu.

Na začátku roku 1960 tým vědců objevil kyanoakryláty, které byly později rozvinuty pod značkou Loctite. Tato průkopnická akrylová báze, dnes známá jako vteřinové lepidlo, okamžitě vytvrzuje při pokojové teplotě a drží na většině povrchů a materiálů, se kterými přijde do styku.

1953

Ve všech typech výrobních zařízení, stejně jako dnes, tření způsobuje opotřebení, trhliny, povolování matic a šroubů a prosakování. Tato situace byla dlouhou dobu brána jako neřešitelný problém, dokud otec a syn, chemici Dr. Vernon Krieble a Robert Krieble vynalezli anaerobní lepidla v laboratořích Trinity College v Connecticutu.

Tento jedinečný způsob stabilizace, unikátní systém pryskyřice, která vytvrzuje za nepřítomnosti vzduchu, byl přidán k maticím a šroubům, zaplnil mezery a udržel je bezpečně na svém místě. Po příchodu produktu na komerční trh zakládá Krieble společnost American Sealants.