ČASTO KLADENÉ DOTAZY

- Pro odpovědi na nejčastěji kladené dotazy klikněte na níže uvedené odkazy. Pokud jste nenašli odpověď na vaši otázku, obraťte se přímo na náš odborný tým.

 1. Co je sekundové lepidlo?

  - Jednoduché a univerzální lepidlo pro malé a rychlé opravy. Hlavní složkou vteřinových lepidel je kyanoakrylát. Lepidla neobsahují rozpouštědla. Lepí okamžitě různé druhy materiálů.

 2. Proč sekundová lepidla lepí téměř všechny materiály?

   - Vlhkost se nachází všude v okolí. Proto většina objektů má na svém povrchu tenkou vrstvu vlhkosti. Sekundové lepidlo potřebuje k reakci a vytvrdnutí právě vlhkost, pomocí které vytváří silné chemické vazby.
  Reakce je rychlá, a proto lepidlo lepí okamžitě.

 3. Jaký je rozdíl mezi tekutými a gelovými sekundovými lepidly?

  Gelové lepidlo nestéká a nekape, a proto je vhodné na svislé plochy a porézní materiály. Oba druhy lepidel rychle zasychají a vytváří silné transparentní spoje.bond.

 4. Jaký je nejlepší způsob, jak odlepit přilepený uzávěr lahvičky lepidla?
  1. Ponořte lahvičku lepidla do horké vody po dobu 1 minuty.
  2. Pokud je uzávěr stále přilepený, otřete okolí uzávěru odlakovačem na nehty s obsahem acetonu.
 5. Jak slepit flexibilní materiály?


  Použijte gelové sekundové lepidlo Loctite Power Flex Gel. Obsahuje přísadu gumy, která zabezpečí požadovanou pružnost. Ideální je i  pro porézní materiály.

 6. Jak fungují lepidla?

  Většina povrchů není hladká. Lepidlo vyplňuje nerovnosti a mezery mezi dvěma materiály. Sekundová lepidla vytvrzují za přítomnosti vzdušné vlhkosti.

 7. Jak skladovat lepidlo, aby zůstalo co nejdéle "čerstvé"?
  1. Okamžitě po použití otřete aplikační špičku vlhkým hadříkem nebo Loctite Odstraňovačem lepidla a pevně našroubujte uzávěr.
  2. Tubu nebo flaštičku uložte ve svislé poloze na suchém a chladném místě.
 8. Z čeho je vyrobeno sekundové lepidlo?

  Hlavní složkou je kyanoakrylát. Lepidla neobsahují rozpouštědla. Lepí okamžitě různé druhy materiálů.

 9. Jak slepit porézní nebo savé materiály?

  Pro lepení porézních materiálů, jako je dřevo, papír, kůže nebo tkanina jsou ideální lepidla ve formě gelu, která nestékají a nekapají.  Doporučujeme flexibilní lepidla.

 10. Jak odstranit lepidlo z kuchyňské desky?
  1. Otřete zasaženou oblast hadříkem namočeným v acetonu nebo odlakovačem na nehty s obsahem acetonu.
  2. Nebo otřete zasaženou oblast Loctite Odstraňovačem lepidla.
 11. Kolik lepidla je potřebné aplikovat?

  Obecným pravidlem je jedna kapka na 1cm2. U sekundových lepidel platí méně je více. Nadměrné množství lepidla zpomaluje schnutí a kvalitu lepeného spoje.

 12. Jak by měly být připraveny plochy před lepením?
  1. Povrch by měl být čistý, suchý a zbavený všech nečistot, které by mohly ovlivnit výsledek lepení (oleje, prach nebo mastnota).
  2. Hladké povrchy před aplikací lehce zdrsněte pro lepší přilnavost.
 13. Jak by měly být připraveny plochy před lepením?
  1. Povrch by měl být čistý, suchý a zbavený všech nečistot, které by mohly ovlivnit výsledek lepení (oleje, prach nebo mastnota).
  2. Hladké povrchy před aplikací lehce zdrsněte pro lepší přilnavost.
 14. Jak vybrat vhodný aplikátor?
  • Tuba: Ideální na všechny běžné aplikace.
  • Přesný dávkovač: Jednoduché a přesné dávkování lepidla.
  • Štětec: Vhodný pro snadné nanášení na větší nebo nerovné povrchy.
  • Dlouhý aplikátor: Extra dlouhý aplikační hrot je vhodný na těžko dostupná místa.
 15. Jaké pevnosti dosáhne lepidlo za 60 sekund?

  Pevnost lepeného spoje je přibližně 1-3 kg/m2 (počáteční pevnost), které se dosáhne po uplynutí 60 sekund v závislosti na typu materiálu. Některé materiály vyžadují o trochu více času, jiné naopak méně.

 16. Kolik času mám na korekci lepeného spoje?

  Univerzální lepidlo Loctite 60 sekund poskytuje přibližně 15 sekund na korekci lepeného spoje, v závislosti na typu materiálu a prostředí (vzhledem k vlhkosti vzduchu). Poskytuje tak dostatek času na to, aby bylo možné upravit spoj do potřebné pozice. Proces vytvrzování lepidla nastává 60 sekund po zafixování lepených předmětů do konečné pozice.

 17. Na jaké opravy je možné použít lepidlo Loctite 60 sekund?

  Lepidlo Loctite 60 sekund je ideální pro všechny domácí opravy, zvláště pro střední a velké opravy díky speciální receptuře, která poskytuje 15 sekund na korigování spoje. Balení obsahuje 15 g lepidla, což představuje dostatečné množství lepidla na velké opravy. Lepidlo je ideální pro vertikální aplikace, kde je jeho extrémní síla, pevnost a rychlost velkou výhodou.

 18. Změní Loctite 60 sekund barvu lepeného spoje po delším čase?

  Ne, Loctite 60 sekund univerzální lepidlo je po vyschnutí průhledné.

 19. Proč je třeba protřepat tubu před použitím?

  Doporučujeme protřepat tubičku před nanesením lepidla, gelová konzistence se přirozeně odděluje. Při použití lepidla bez protřepání může být nejprve vytlačena jen tekutina, která se oddělila od gelu. Protřepáním se vyhnete tomuto problému.

 20. Kolik lepidla potřebuji aplikovat?

  Při aplikaci budete potřebovat jen tenký proužek lepidla, který vytlačíte na jednu plochu lepeného spoje. Plochy k sobě silně přitlačte na pár vteřin. Příliš velké množství lepidla prodlouží dobu vytvrzování.

 21. Je Loctite 60 sekund voděodolný?

  Loctite 60 sekund odpovídá standardům normy EN204-D3. Je vhodný pro použití ve vlhkém prostředí, kde je zvýšená vlhkost ovzduší, jako je kuchyň, koupelna atd. Přestože má tyto vlastnosti, není vhodný pro trvalé zatížení vodou. Lepidlo je vhodné pro použití v exteriéru, lepený spoj však nesmí být vystaven přímému dešti.

 22. Vyschne lepidlo Loctite 60 sekund v tubě po prvním použití?

  Ne, pokud aplikátor po použití očistíte, lepidlo uzavřete důkladně a uskladníte jej správně, lepidlo nevyschne.

 23. Jak správně uskladnit lepidlo Loctite 60 sekund? Před i po použití?

  Loctite 60 sekund by měl být uskladněn na suchém a chladném místě, vhodná pro uskladnění je lednička. Po použití očistěte aplikátor a tubu důkladně uzavřete.

 24. Jaká je trvanlivost lepidla Loctite 60 sekund po otevření?

  Doba spotřeby po otevření závisí na způsobu skladování a péče o tubu, očištění aplikátoru a důkladném uzavření. V případě dodržení pravidel pro správné uskladnění lepidla, je lepidlo použitelné až do doby spotřeby uvedené na výrobku/ obalu produktu.